KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272069
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:51
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr