![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272069
*
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 15:41:40
1
Vinnande bud
18/5 17:19:54
2
1.100 kr
18/5 17:19:55
1
1.200 kr (Budbetjänt)
18/5 17:22:24
2
2.200 kr
18/5 17:22:24
1
2.400 kr (Budbetjänt)
18/5 17:24:14
2
2.600 kr
18/5 17:24:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar per adde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:19
*
Per Adde
Per Adde, svensk målare född 1926.
Läs om budbetjänten
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 15:41:40 | 1 | Vinnande bud |
18/5 17:19:54 | 2 | 1.100 kr |
18/5 17:19:55 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
18/5 17:22:24 | 2 | 2.200 kr |
18/5 17:22:24 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
18/5 17:24:14 | 2 | 2.600 kr |
18/5 17:24:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar per adde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:19